Konsekwencje darowizny

 • Karol
  Guest
  11 miesięcy, 1 tydzień temu Odpowiedz #3131

  Witam,

  sprawa dotyczy darowizny obojga rodziców dla mnie i mojej żony na zakup mieszkania. Załóżmy, że mamy swoje własne 100 tys i rodzice chcą nam dać całą resztę na zakup mieszkania (ponad 300 tys). W internecie znalazłem informację, że z racji tego, że to jest grupa zerowa, to nie trzeba odprowadzać żadnego podatku. Pytanie czy jest jakiś limit darowizny? Czy ma to jakiś związek z Pitem? Czy mogą nam przekazać dowolną kwotę, jaką będą dysponować? Kolejna kwestia to Urząd Skarbowy – sprawę oczywiście trzeba zgłosić, tylko czy później Urząd Skarbowy nie będzie np. dociekał skąd moi rodzice mieli pieniądze na darowiznę? Nie będą mieli problemów, nie będą musieli udowadniać skąd wzięli te pieniądze?

  Spotkałem się też z opinią, że lepiej wziąć kredyt, a potem go spłacać, zamiast brać darowiznę, bo tak jest bezpieczniej dla darczyńcy. Czy to prawda?

Oglądasz 1 postów z 1

Napisz odpowiedź

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">