Czy może chodzić i wyrzucać śmiecie na moją działkę?

 • Jaga K.
  Guest
  1 year, 4 miesięcy temu Odpowiedz #2943

  Jestem właścicielką działki 7 a na której stoi dom w którym mieszkam, 4a działki jest ogrodzone pozostałe 3 a nie.
  Sąsiad wyrwał słupki graniczne,chodzi po mojej działce i wysypuje tam nieczystości,czy może to robić bezkarnie?
  Posiadam mapki z wyznaczoną działką,wezwałem również geodetę ale sąsiad nas przegonił sądząc ,że mapki są przedawnione a on się nie zgadza na rzadne pomiary. policja też nie pomogła sądząc że to nasze prywatne sprawy.
  Urzędnicy w Gminie twierdzą że należy sprawę złożyć do Sądu ale ,że to się może ciągnąć i że i tak sąsiada nie zmuszą by zgodził się na wyznaczenie działki .

  Marta
  Guest
  1 year, 4 miesięcy temu Odpowiedz #2944

  Skoro jesteś właścicielką działki z domem, to musi to byc gdzieś odhaczone-wydział geodezji, księga wieczysta…etc
  Jak może sąsiad wyrwac słupki graniczne-tego nie rozumiem.
  Czy Twój teren jest ogrodzony?

  Jaga K.
  Guest
  1 year, 4 miesięcy temu Odpowiedz #2945

  ogrodzone jest tylko 4 ary wraz z domem, reszta jest nie ogrodzona.Oczywiście jest i księga wieczysta jest to również jak piszesz odhaczone w geodezji, mam mapkę właśnie z wydziału geodezji z wyraźnie zaznaczoną moją działką i jej granicami,ale sąsiad niczego nie przyjmuje do wiadomości,mówi ,że on nie wie gdzie jest moje a mapy są robione dawno i są nie ważne(oczywiście robi to wszystko złośliwie)

  Marta
  Guest
  1 year, 4 miesięcy temu Odpowiedz #2946

  Jesli wezwanie policji nic nie dało, spróbuj uderzyc w nadzór budowlany. Nie wolno wyrywac słupków granicznych i takie zachowanie sąsiada to jawne łamanie prawa czyjejś własności.

  Kolik
  Guest
  1 year, 4 miesięcy temu Odpowiedz #2947

  Nadzór budowlany nic nie ma do usuwanych (wyrywanych) graniczników.
  Należy zlecić geodecie wznowienie granic. Jeżeli sąsiad będzie przeszkadzał, albo usuwał znaki graniczne to należy wezwać policję. Usuwanie znaków graicznych jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności. Jeżeli policja ędzie się migać od interwencji (swojego obowiązku) to proszę zarządać protokularnego przyjęcia zgłoszenia. Jeżeli i to nie pomoże to proszę zarządać patrolu oficerskiego, albo o odmowie powiadomić wyższą placówkę (powiat lub województwo)
  Pozdrawiam i życzę powodzenia.

  Marzena
  Guest
  1 year temu Odpowiedz #3116

  Mi upadłość konsumencką przeprowadziła kancelaria Capitol Lege. Wszystko poszło sprawnie. adres strony jakby ktoś był zainteresowany https://capitollege.pl/ i numer telefonu 511 179 069. za całe postępowanie wyszło 2800 zł, więc to jest dwa razy taniej niż w przypadku innych firm

Oglądasz 1 postów z 6

Napisz odpowiedź

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">